NE ARAMIŞTINIZ?

Doğtaş Çin’de ilk mağazasını açtı!

Geçtiğimiz hafta Çin’de iki ayrı fuarda yer alan Doğtaş, fuarların sonrasında, gerçekleştirilen görkemli bir organizasyonla Çin Suzhou Industrial Park Designer Center’da hazırlıkları biten ilk mağazasının resmi açılışını gerçekleştirdi.

Yöresel dans gösterileri ve şovların yapıldığı organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Açılışa başta Şangay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı, Şangay Ticaret Ataşesi Mustafa Akseli, Suzhou Gold Mantis tasarım Enstitüsü Başkanı Chen Tan, Jingsu Eyaleti Mobilya Derneği Başkanı Hu Ambala olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Yurtdışı tanıtım çalışmaları kapsamında, 10-13 Eylül’de CIFF Uluslararası Çin Mobilya Fuarı’nda, 11-14 Eylül Furniture China 2018 Fuarı’nda (Şangay) tasarımlarıyla yer alan Doğtaş, fuar boyunca birçok önemli görüşme gerçekleştirdi. Türk mobilyasının başta Çin pazarında yayılması adına yoğun ve etkili görüşmeler gerçekleştiren Doğtaş, Amerika başta olmak üzere Hindistan, Kore gibi ülkelerin de ilgisiyle karşı karşıya. 

Global pazardaki konumu her geçen gün güçlenen Doğtaş, peş peşe açtığı yurtdışı mağazalarıyla dikkat çekiyor. İhracata yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Doğtaş, yüzde 10 civarında olan yurtdışı payını yılsonunda yüzde 15’e çıkarmak istiyor.