NE ARAMIŞTINIZ?

Doğtaş İsviçre’de ikinci mağazasını açtı

İhracatta atağa geçen Doğtaş, yurtdışında yaygınlığını artırmaya devam ediyor. İsviçre’deki ikinci mağazasını Collombey’de hizmete açan Doğtaş, böylelikle dünya genelinde 367’nci satış noktasına ulaştı.

31 Ağustos’ta düzenlenen organizasyonla resmi açılışı yapılan İsviçre Collombey mağaza açılışına; Collombey Belediye Başkanı Yannick Buttet, Doğtaş CEO’su Ersin Serbes, Doğtaş Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Şen, Doğtaş Uluslararası Pazar Geliştirme Müdürü Taner Kırcı, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.  

Türk mobilya sektörünün en büyük ihracatçısı olmayı hedefleyen Doğtaş, açılışı gerçekleştirilen ikinci İsviçre mağazasının yanı sıra; 6 Eylül’de Pakistan’da 3 satış noktası daha açacak. Çin pazarına giriş yapan Doğtaş’ın 15 Eylül’de de Suzhou mağazasının resmi açılışı gerçekleşecek.

Doğtaş İsviçre mağaza açılışında konuşan ve yurtdışı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Doğtaş CEO’su Ersin Serbes; “Bu yıl özellikle ihracata yoğunlaştık. Sektörümüzde Türkiye’nin en büyük ihracatçısı olma hedefiyle önemli yatırımlara ve iş birliklerine imza atıyoruz. Dünya genelindeki 367’inci satış noktamız olan Doğtaş Exclusive konsept mağaza yatırımımızı İsviçre Collombey’de yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok ülkede yeni mağazalarımız açılış sürecinde. Önümüzdeki hafta Pakistan’da 3 mağaza birden açıyoruz. 15 Eylül’de Çin’deki ilk mağazamızı açacağız. 32 ülkeye aktif ihracat gerçekleştiren bir şirket olarak hedefimiz; Türk mobilyasının kalitesini yurtdışında yaygınlaştırarak bir dünya markası olmak” dedi.

İsviçre, Pakistan ve Çin’deki mağazaların yanı sıra Liberya, Kazakistan, Libya, Kıbrıs, Azerbaycan, Sudan ve Nijerya’da da açılışlar yapacak olan marka, Doğtaş kalitesini hem mevcut pazarlarda hem de yeni ülkelerde yaygınlaştırmayı planlıyor.

 

İsviçre Collombey mağaza adresi:

Centre Soleil - Z.A. Entre Deux Fossaux - 1868 Collombey - İsviçre