NE ARAMIŞTINIZ?

Doğtaş Kelebek, mobilya sektöründe Türkiye’nin en değerli markası

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından açıklanan; 2017 yılı “Türkiye’nin En Değerli Markaları 100’ listesinde yer alan Doğtaş Kelebek, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da mobilya sektöründen listeye giren tek marka oldu.

2017 yılına ödüllerle başlayan Doğtaş Kelebek, müşteri odaklı yatırımları ve yenilikçi tasarım anlayışıyla başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. 

Doğtaş Kelebek CEO’su Ersin Serbes, şirketin 2017 yılına hızlı başladığını ve 6 ay içinde yeni başarılara imza attığını, önemli bir atılımla sektör ortalamasının üzerinde büyüdüğünü söyledi. Doğtaş ve Kelebek markalarının sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da Türk mobilyasını kalitesiyle ve modern tasarımıyla öne çıkardığını vurgulayan Serbes: “Müşteriyi işimizin merkezine aldığımız, onların beklenti ve ihtiyaçlarını gözeterek yaptığımız çalışmalar neticesinde aldığımız ödüller bizi zirveye taşıyor. Doğtaş Kelebek olarak perakende sektörü dinamikleri ile yürüyen bir şirketiz. Üretimden satış sonrası destek ekibimize kadar uzanan her iş sürecimizi bir perakendeci gözüyle ele alıyoruz.” dedi.

Ocak ayında gerçekleşen ve dünyanın en önemli mobilya fuarlarından biri olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) iki ödül birden aldıklarını hatırlatan Serbes: “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen Geleneksel Tüketici Ödülleri’nde, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”ne layık görüldük. İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2016 yılı En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde “Mobilya Sektörünün Başarılı İhracatçısı Ödülü”nü, pazarlama dünyasının en önemli yayınlarından biri olan Marketing Türkiye’nin düzenlediği The One Awards’de “Bütünleşik Pazarlama Ödülü”, yine aynı derginin düzenlediği A.L.F.A Awards’de “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka Ödülü” ve son olarak “Sosyal Medyayı En İyi Yöneten Marka Ödülü”nü aldık.” diye sözlerine devam etti.

Yıllardır markalaşma adına önemli başarılara imza atıldığına değinen Serbes: “Capital Dergisi’nin düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda; her yıl “Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketleri” arasında yer alıyoruz. Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlayan Superbrands’in yürüttüğü çalışma doğrultusunda, Türkiye’nin süper markalarından olmaya hak kazandık.  Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100 listesine bu yıl da mobilya sektöründen giren tek şirket olduk. Bu gelişmeler gurur verici.” dedi.