NE ARAMIŞTINIZ?

Sosyal Sorumluluk

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ.

Doğtaş Kelebek olarak, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde, ülkemizin ‘yaşam kalitesini iyileştirme’ amacına ulaşmak için, çalışanlarımızla, onların aileleriyle, yerel halkla, toplumla birlikte ekonomik gelişmeye destek verme sorumluluğunu taşımaktayız.

Topluma Ve Çevreye Duyarlı Davranırız

  • Tüm faaliyetlerde toplumsal yarar ve çevreye saygı doğrultusunda hareket ederiz.
  • Doğal kaynakların korunmasına özen gösteririz.
  • Sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde çalışırız.
  • İnsanların yaşam standartlarını artıracak gelişmelere öncelik veririz.

Sokak Hayvanlarını Korumaya Destek

Mobilya üretip satan bir üretici olmanın ötesinde, toplumsal konulara duyarlı bir marka olarak, örnek teşkil edecek adımlar atmaya devam ediyoruz. Her mağazamızda birer sokak hayvanı sahiplenilmesini teşvik ederek onlara sahip çıkmak, sokak hayvanlarını korumaya destek olmak üzere Misafir Pati hareketini başlattık.

“Misafir Pati” isimli kulübeleri mağazalarımıza konumlandırdık. Bu anlamlı projemizin başlangıç noktası Küçükyalı Doğtaş mağazamız oldu. 

TEMA Vakfı İşbirliği

“Her Exclusive Alana 1 Fidan”

2007’de ürettiğimiz özel ürünümüz Exclusive yemek ve yatak odası alan her müşterimiz için Konya Karapınar bölgesinde çölleşmeyle mücadele için fidan diktirdik. TEMA Vakfı işbirliğiyle; 1.000 adet fidan Türkiye’de şu an bilinen tek çöl noktası olan Karapınar’a dikilerek, bu ürünü alan müşterilerimize sertifika verdik.

Kâğıt Atık Geri Dönüşüm Projesi

Doğtaş Kelebek bünyesinde, ofislerde kullanılan kâğıtları, geri dönüşüme kazandırabilmek için çöpe değil de özel kağıt atık kutularına toplayarak TEMA Vakfı’na gönderdik. İlköğretim okullarına da dağıtılmak üzere hazırlanan kutular, özel uyarı mesajları ile çocuklarda çevre bilincini aşılamayı planlamıştır.

Doğtaş Tiyatrosu

Doğtaş, 2001 yılında Biga’da kurduğu Doğtaş Tiyatrosu ile bölgesinde tiyatrocular yetişmesine katkı sağlayarak sayısız başarılı oyuna imza atmıştır.

Bunların içinde ‘Köprülü Hamdi Bey’’, ‘155 Alo İmdat’ ve ‘Keloğlan’ oyunları yüzün üzerinde sahnelenerek büyük beğeni toplamıştır. 

Gezici Çanakkale 1915 Müzesi

Doğtaş’ın Çanakkale’de köklenen saygın markalardan biri olmasının getirdiği bilinçle, önemli bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza atılmıştır. 

18 Mart 2010 tarihinde, Çanakkale’de yapılan törenle, Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Gezici Çanakkale 1915 Müzesi, bu tarihten itibaren Doğtaş’ın ana sponsorluğunda Türkiye’nin hemen hemen her ilini dolaşmıştır. 

Tüm dünyada, çevreye duyarlı, ilk ve tek mobilya markası...

Özgün tasarımları ve kalitesinin yanı sıra, sürdürülebilir yaşam ve çalışma anlayışıyla sektörün liderleri arasında bulunan Doğtaş, bir ilke daha imza attı. 6 Ocak 2011 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzalayan Doğtaş, küresel düzeyde kabul gören bu sözleşmeye gönüllü olarak taraf oldu.

Bugün dünya ekonomisini ayakta tutan birçok lider firmanın taraf olduğu bu sözleşmeye imza atan ilk ve tek mobilya üreticisi ise Doğtaş oldu. Böylece ‘tüm iş süreçlerinde, günlük aktivitelerinde, uygulama ve projelerinde insan ve çevre odaklı yaklaşımını; sürdürülebilir, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışı ile sürdürme’ gerekliliğini yerine getirme taahhüdü veren dünya ekonomi devlerinin arasında Doğtaş da yerini aldı.

Genç girişimcilere destek…

TRT Haber’de yayınlanmaya başlayan; çılgın fikirlerin havada uçuştuğu, girişimcilerin ve mucitlerin hayallerini gerçekleştirmek için sahneye çıktığı Türkiye’nin değer üreten TV yarışması Bir Fikrin mi Var Türkiye’nin mobilya sponsoru olan Kelebek, genç girişimcileri de desteklemeye devam ediyor.

Son 10 yılda hem Türkiye’den hem dünyadan on binlerce girişimci ve milyonlarca izleyiciye ulaşan yarışmada, kazanan yarışmacının ofisinde yer alacak mobilyaları Kelebek hediye edecek.

Kadına Şiddete Hayır 

Kadına şiddet konusuna dikkat çekmek ve engellilerin imajını pozitif yönde değiştirmek amacıyla “Cebimden Kocam Düştü” oyununu sahneleyen TEKSEM oyuncuları, Kelebek Mobilya’nın da destek olduğu organizasyonlarla sahne alıyor.